11 marca 2012

Jedziemy do Krakowa na kwalifikację na zabieg fibrotomii.

W piątek wieczorem wyjeżdżamy, w sobotę wieczorem będziemy w domku (jak Bóg da). Duże nadzieje wiążemy z tą operacją: przede wszystkim, że Mati zostanie zakwalifikowany na zabieg. Potem czeka mnie ciężka praca - zbieranie funduszy . Całkowity koszt z konsultacjami i dojazdem to ok 12000 zł, sama operacja do niedawna kosztowała 9900zł, po przyjeździe będziemy wiedzieć, czy koszty się nie zmieniły. Na razie trzeba było kupić bilety na pociąg -ponad 200 zł po zniżkach! A konsultacja podrożała z 400 do 450 zł! No cóż, takie życie...
Mimo wszystko jesteśmy dobrej myśli, z Bożą pomocą wszystko się uda!

Podam najważniejsze zalety tej metody przytaczając informacje ze str:
http://www.damy-rade.org/medycyna/2153-fibrotomia-walka-o-nowe-mozliwosci.html

Zalety  i skutki leczenia metodą Ulzibata
Dzięki fibrotomii możliwe jest zniwelowanie przykurczów i zmniejszenie dolegliwości bólowych, co z kolei może powodować oczekiwane zwiększenie zakresu ruchu w kończynach i całego ciała, poprawia funkcje motoryczne oraz pozwala wykształcić nowe umiejętności ruchowe. Polepszają się również te sprawności, które przed zabiegiem nie były najlepsze. Poprawa funkcjonowania organizmu w obrębie układu narządów ruchu, pozwala też na stymulację rozwoju umysłowego, zwiększenie samoobsługi i samodzielności chorego oraz przyczynia się do udoskonalenia opieki nad nim.

Fibrotomia to zabieg o małej traumatyczności, stosowany w leczeniu rozmaitych chorób układu narządów  ruchu, wywołanych przez różne czynniki, takich jak wada wrodzona, urazy, zakażenia, reakcje immunologiczne, działanie toksyn. Nie narusza kości, ścięgien, stawów, a nacięcie włókien mięśniowych jest niewielkie, po zabiegu nie ma więc potrzeby unieruchamiania kończyn za pomocą opatrunku gipsowego, ortez i innych sprzętów ortopedycznych. Rany są zaopatrywane prostym opatrunkiem z jałowego gazika i przylepca, a przez to są łatwo dostępne i nietrudne do pielęgnacji.

Podczas zbiegu jest możliwość oddziaływania na różne grupy mięśniowe, w odmiennych częściach ciała, co z kolei przekłada się na maksymalny efekt terapeutyczny. Jest to leczenie uniwersalne, pozwalające na terapię w oparciu o synergizm (współdziałanie i współpotęgowanie czynności), agonizm (podobne czynności) i antagonizm (czynności przeciwstawne) wybranych mięśni i grup mięśniowych.

Krótki czas hospitalizacji wpływa na zmniejszenie ryzyka zakażeń, przyspieszenie rekonwalescencji, możliwość sprawnej rehabilitacji, a także redukuje zagrożenie wystąpienia objawów choroby szpitalnej i uzależnienia się od opieki personelu medycznego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz