13 grudnia 2015

Pierwsze próby chodzenia za nami :)


Ogromną moją radością w niedzielę było usłyszeć od Mateusz, gdy stanął po raz pierwszy po zabiegu na nogi : Mamo! Ja czuję pięty, stoję na nich! Nic mnie nie ciągnie!
Teraz trzeba tylko powoli oswajać się z chodzeniem, bo na razie jest to bolesne. Ale nie spieszy się, każdego dnia po trochę.

 Ciepłe okłady


Już jeździmy na masaże, w domu robimy na zmianę ciepłe okłady i kąpiele perełkowe oraz 2 razy dziennie naświetlania lampą bioptron, którą wypożyczyła nam Mateusza terapeutka, bo na łydkach w miejscu nacięć zrobiły się bolesne stwardnienia.
Teraz uskuteczniamy indywidualne nauczanie.  Wiele przejść z tym było, bo miesiąc i tydzień przed operacją złożyłam podanie, a jeden dzień po terminie przyznania czyli 24.11 po południu dopiero mogłam odebrać. Potem w szkole procedura prawie 2 tygodnie trwała, ponieważ trafiliśmy na choroby nauczycieli, ale w końcu się zaczęło. W sobotę 5.12 była Pani od rewalidacji, potem we środę 9.12 była historia i dalej będzie, a raz na jakiś czas też muzyka, w poniedziałki i piątki bardzo pracowicie - matma, polski, przyroda, angielski i co jakiś czas technika i plastyka, a zaległości zostaną odpracowane.
Cierpliwie i wytrwale do przodu!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz